Zadowolenie z pracy zarobkowej, oceniana jest w kontekście wyników na stanowisku pracy.

Młodzi, są przekonani, że po ukończeniu edukacji robota jest na wyciągnięcie ręki, nic bardziej mylnego . Naturalnie praca jest , ale dla doświadczonych w w danej specjalizacji albo dla młodych za niską płacę. Czasy , kiedy dochodzenie do umiejętności dawałogwarantem otrzymania dobrze płatnej pracy , minęły , rynek nie potrzebują ludzi posiadających wiedzę teoretyczną, ale wyróżniających się osobowość ,   które przyczyni się wysokimi zyskami dla firmy.Kreatywność , przebojowość to walory cenione przez pracodawców , praca dla takich rozpoczynających karierę silnych psychicznie osób czeka . Oczekiwania Polaków , co do wysokości pensji za pracę rośnie , ludzie chcą osiągać wyższe dochody, bo ich ambicje są wyższe , pragną więcej posiadać i zagwarantować swojej domownikom dobre życie. 

Satysfakcja z pracy jest istotna, odczuwanie uznania przez pracodawcy również , zgranie tych czynników z satysfakcjonującym wynagrodzeniem postrzegane jest za sukces zawodowy . Emigracja w poszukiwaniu pracy jest ciągle postrzegana , jako jedno z rozwiązań, jednak czym człowiek starszy , tym bardziej myśli o pozostaniu w ojczyźnie. Zajęcie, dzięki której człowiek może zapewnić dla siebie i bliskich mieszkanie oraz wysoki standard życia,  jest osiągalna tylko dla nielicznych. 

bästa dejtingsajten

Zawody takie jak menadżer, stwarzają możliwość uzyskania dużych pieniędzy, ale praca taka wiąże się z z całym dniem spędzonym w pracy, życiem w stresie i koniecznością sprostania coraz większym wymaganiom . Traktowanie pracy , jako przykrego obowiązku, konieczności jest nie tylko niekorzystne dla zatrudnionego,  ale także dla pracodawcy , niesatysfakcjonująca praca to zniechęcony pracownik ,  który jest mniej wydajny , jest wiecznie zmęczony i zdenerwowany.