WeekendCity break w Paryżu – co należytrzebanajlepiejwarto zwiedzićzobaczyćujrzeć

Paryż przez wielu turystów, szczególnie z USA, nazywany jest mianem metropolii Starego Kontynentu. Nic w tym dziwnego, w końcu jest to niezwykłe miasto, znane z mnogich, interesujących monumentów. Przez setki lat było kolebką artystów – malarzy czy pisarzy. Żeby podziwiać poszczególne, wartościowe miejsca w metropolii Francji, musimy spędzić tam kilka tygodni. Lecz jeżeli masz tylko weekend na wycieczkę, oto najważniejsze atrakcje.

Istotnym aspektem miasta jest liczba galerii artystycznych, jakie się tam znajdują. Jeśli nie chcesz pół dnia spędzić w kolejce do wejścia, odpuść sobie Luwr i wybierz Muzeum d’Orsay. Tam również spotkasz wiele arcydzieł malarstwa, znanych każdemu. Jeżeli jednak najbardziej lubisz sztukę nowoczesną, galeria Pompidou spełni twoje poszczególne oczekiwania. Obie galerie znajdują się w centrum miasta, bez problemu do nich trafisz.

Przebywając w Paryżu nie powinieneś odpuścić sobie zobaczenia krajobrazu miasta ze szczytu wieży Eiffela. Wielu osób uważa, że obiekt ten jest przereklamowany, jednak na żywo robi bardzo pozytywne wrażenie. Kolejki do wejścia są długie, dlatego należy wybrać schody, będziemy o wiele mniej czekać, bilet będzie tańszy a my zaznamy nieco ruchu. Na 2 piętrze obiektu możesz zjeść obiad a także napić się piwa. 

Jeżeli chcesz poczuć ducha artystycznej bohemy Paryża, koniecznie udaj się do strefy Montmarte. Umieszczona na wzgórzu o identycznej nazwie, przed wiekiem była miejscem zamieszkania popularnych pisarzy i malarzy. Na szczycie wzgórza znajduje się popularna bazylika Sacre Coeur, wokół jej terenu mieści się zielony plac, na którym można zorganizować sobie piknik. W tej samej dzielnicy, obok metra, znajdziesz plac Pigalle, z legendarnym kabaretem Moulin Rouge.

Raczej nie ma innego takiego miasta w Europie jak Paryż, tam na każdym kroku znajdujemy fascynujące monumenty. Także weekend w metropolii powinien być fascynujący, jeśli tylko opracujemy odpowiedni plan zwiedzania. Warto w jej trakcie ujrzeć punkty najmocniej warte zachodu.