Tanie podróżowanie poza sezonem wakacyjnym

Współcześnie żyjący Polacy mają szansę zwiedzić niemalże każdy zakątek świata, a co najistotniejsze, nie dotyczy to wyłącznie najbogatszych obywateli. Od kiedy tanie linie lotnicze zagościły u nas, możemy niedrogo latać w obrębie Europy a nawet dalej. Pewnie, że żeby odszukać najlepsze oferty musimy wiedzieć jak szukać, oraz decydować się na wycieczkę w odpowiednim terminie.

W zależności od kraju, który pragniemy odwiedzić, odmienny miesiąc będzie najatrakcyjniejszy w kwestii temperatury. Lecz wówczas, ceny za nocleg czy samolot będą o wiele droższe, bowiem najwięcej podróżnych wówczas przybywa.Idealnym przykładem będzie Izrael – w momencie naszej wiosny pogoda tam jest idealna, bez deszczu i męczących upałów. Jeżeli jednak pragniesz tam pojechać za przysłowiowy grosz, najtańsze loty znajdziesz jesienią. Co prawda zwiedzanie Ziemi Świętej może być zakłócane opadami, ale poza tym temperatura jest znacznie wyższa niż w Polsce. Również Barcelona, jedno z najchętniej odwiedzanych miast przez rodaków, może być niedroga. Lotniczy bilet w najpopularniejszym sezonie letnim kosztuje niekiedy 1000 złotych w obie strony. Cena ta jednak znacznie spada w okresie jesiennym, gdy można się tam wybrać już za 100 złotych. A Barcelona ma delikatniejszy klimat, nawet w listopadzie zobaczymy tam dużo słońca. Poza tym bez upałów zwiedzanie będzie przyjemniejsze. Także osoby chcące polecieć do USA muszą wziąć pod uwagę sezon. Do Los Angeles, kultowego miejska, dobrze wybrać się w styczniu, wtedy to lot bezpośredni z Europy kosztuje mniej, niż przejazd do Nowego Jorku w czerwcu lub sierpniu. Wiele osób z Polski, które chcą odwiedzić Kalifornię ochoczo rezerwują ten termin, gdyż jest to okres spokojniejszy, z niewielką ilością turystów.

neujahrswünsche

Jeśli podróżowanie to dla ciebie znacznie więcej, niż opalanie się nad morzem, latanie poza gorącym sezonem powinno cię zainteresować. Gdyż znane miejsca, jak Izrael czy Barcelona, najchętniej odwiedzane są w miesiącach gorących, co znacznie zawyża cenę lotów. Dlatego warto odwiedzić te miejsca w chłodniejszych okresach, kiedy to na spokojnie wszystko zobaczymy.