Narkotyki – jak działają na funkcjonowanie mózgu?

Czasy się zmieniają, społeczeństwo się zmienia, moralność się zmienia, wszystko się zmienia. Niekiedy jest to zmiana, za którą można zapłacić swoim życiem. Przechodzą ciarki, ale właśnie tak się zdarza. Słyszy się coraz więcej opowieści o tym, że ktoś umarł, ponieważ robił coś, w czym nie widział niczego złego. Teraz można pomyśleć sobie o narkotykach. Najgorsze ze wszystkich uzależnień. Wyrządza niesamowite spustoszenie w organizmie, umyśle. Osoba, która jest pod działaniem środków psychoaktywnych nie myśli racjonalnie. Z biegiem czasu znika u niej jakakolwiek moralność, ponieważ nie jest zdolny dostrzec różnicy pomiędzy dobrem a złem. Smutne jest również to, że po takie używki sięgają coraz młodsze osoby. U większości pewnie zaczyna się podobnie: „Wezmę sobie raz. Od jednego razu nic mi nie będzie”. To prawda, może wyjść z tego cało, jeśli nie ma uczulenia na żaden ze składników narkotyku. To jednakże nie powinno nakłaniać do próbowania, bo właśnie w ten sposób zaczyna się najtrudniejsza droga uzależnienia.

Osoba, która regularnie bierze narkotyki widocznie zmienia swój wygląd na zewnątrz, a w takim razie jak ma się jej wnętrze? Należy je porównać do poszarpanej szmaty, którą ktoś wyrzucił na ulicę. Przekaźnictwo nerwowe zostaje zaburzone. Odmienia się sposób postrzegania świata, odczuwania, myślenia. Kumulujący się wpływ substancji odurzających zaburza działanie mózgu. Niejednokrotnie są to zmiany nieodwracalne. Przekaźnictwo nerwowe jest niezbędne, by prawidłowo reagować na bodźce. Dzięki neuroprzekaźnikom mózg przekazuje informacje z jednego neuronu do drugiego. Narkotyki zakłócają funkcjonowanie konkretnego neuroprzekaźnika. Przy działaniu substancji psychoaktywnych każdy pojedynczy neuron wytwarza w nienaturalny sposób jeden lub więcej neuroprzekaźników, a może to być np. dopamina, serotonina, acetylocholina, a także inne. Dzięki dopaminie nałogowiec czuje radość, przyjemność. Prawie każdy narkotyk zwiększa poziom tego neuroprzekaźnika. Serotonina wpływa na nastrój, sen, popęd płciowy oraz apetyt. Acetylocholina działa na pamięć, nastrój, podniecenie, a na właśnie ten neuroprzekaźnik wpływa nikotyna. Jest jeszcze wiele neuroprzekaźników, o których można by pisać do woli.

tabletki na powiększenie penisa

Niesamowicie ciężko jest pozbyć się tego nałogu. Terapia na detoksie jest ciężka. Leczona osoba ma wrażenie, że boli ją każdy element jej ciała, a przez to kaleczy się, by skupić uwagę na tylko jednym miejscu. Nigdy nie jest do końca pewne, że osoba, która przebywała na odwyku już nie powróci do nałogu. Potrzeba chcieć samemu wyjść z dołka, który z każdą następną działką się pogłębia. Trzeba zareagować w odpowiednim momencie. Warto też wspomnieć, że wiele narkotyków ma w składzie trutkę na szczury. Mało przekonywujące? W proszkach jest zmielone szkło, które kaleczy żyłki w nosie.

W tym temacie można się rozpisywać bez końca. Należy wiedzieć o negatywnym działaniu tych wszystkich substancji, bowiem ta wiedza może ustrzec społeczeństwo przed dopuszczeniem się wielkiego błędu, który będzie przypominał o sobie w każdej chwili życia.