Które zwierzątko wybrać dla malucha?

Wiele dzieci w pewnym wieku zaczyna myśleć o posiadaniu swojego zwierzątka. Rodzice często decydują się, żeby zrealizować tę prośbę, mając świadomość, że maluch w towarzystwie zwierzątka rozwija się lepiej. Jeśli bierzesz pod uwagę pojawienie się w domu kolejnego lokatora, dobrze przemyśl, który zwierzak będzie najlepszy.

Najpopularniejszym czworonożnym przyjacielem jest bez wątpienia pies. Dzieci uwielbiają psy, ponieważ są nad wyraz towarzyskie i można je uczyć sztuczek. Nie da się jednak ukryć, że wymagają także sporo uwagi ze strony właściciela. Najlepsze są dla osób, które cenią sobie sportowy styl życia. Przed wyborem psa należy także dogłębnie rozważyć wybór odpowiedniej rasy. Do niewielkiego mieszkania bardziej odpowiedzialnie jest wybrać drobnego pieska.

Doskonałą alternatywą dla pieska jest bez wątpienia kot. Również można go przytulać i uczynić z niego rodzinnego pieszczocha. Koty jednak są bardziej niechętne nauki sztuczek. Może się okazać, że zamiast zaprzyjaźnić się z nowym właścicielem będą wolały chodzić własnymi drogami.

Rodzice, którzy niezbyt chętnie chcą powiększyć swoją familię o nowego członka, chętnie wpadają na pomysł kupienia rybek. Niestety, te zwierzaki nie są za bardzo ciekawe dla dzieci. Stanowią raczej element wystroju mieszkania niż rodzinnego przyjaciela.

Jeśli nie masz za dużo miejsca w domu pomyśl także o pupilach hodowanych w klatkach. Maleńki chomik, energiczny królik czy sympatyczna świnka morska również mogą przynieść członkom rodziny wiele radości. Są jednak łatwiejsze w utrzymaniu niż kot czy pies. Już kilkulatek chętnie się nimi zaopiekuje.