Jak spędzimy urlop

Tegoroczne lato zbliża się coraz szybciej, wobec czego Polacy coraz poważniej zaprzątają sobie głowę sposobem spędzenia swojego wakacyjnego wypoczynku. Istnieje kilka popularnych metod wykorzystania przez rodaków urlopu. Poniżej wymieniono najpopularniejsze

1) Polskie morze lub góry

Cały czas najpopularniejszy kierunek naszych podróży urlopowych. Nadbałtyckie miasteczka i górskie miasteczka są cały czas chętnie nawiedzane przez rodziny z dziećmi. W 2016 roku przeżyły największe obłożenie od lat, co według wielu obserwatorów jest powiązane”ma związek z wprowadzeniem przez partię rządzącą programu przyznającego 500zł na dziecko. Najczęściej na takie wyjazdy wybieramy się własnymi samochodami lub koleją

2) All inclusive w ciepłych krajach

Coraz częściej Polacy decydują się na zagraniczne, zorganizowane wakacje wraz z biurem podróży. Pośrednik organizuje wtedy transport, rezerwuje luksusowy hotel, a gościom pozostaje tylko nieograniczone korzystanie z hotelowych restauracji czy barów. W ofercie zwykle znajdują się też organizowane tripywycieczki fakultatywnepo okolicy, za które jednak trzeba dodatkowo zapłacić. Najpopularniejszymi\Najczęściej wybieranymi kierunkami w tym przypadku są Grecja, Hiszpania,Italia czy Chorwacja. Z powodu niepewnej sytuacji politycznej zmniejszył się popyt na odwiedzanie krajów arabskich. Na rok 2017 spodziewane jest największe w historii obłożenie wczasów zagranicą.

3) Podróż do rodziny

Wielu z nas posiada bliskich w małych miejscowościach, lub w ciekawie położonych miejscowościach i to tamwyjeżdża spędzać urlop. Pragniemy wyrwać się z wielkomiejskiego szumu i gonitwy i wyjeżdżamy na tereny niezurbanizowane wypocząć i wyciszyć się na łonie natury.

4) Urlop po polsku czyli remont

W dalszym ciągu duże grono osób swoje wolne dni od pracy spędza dokonując modyfikacji swojego mieszkania. W trakcie urlopu wtedy malujemy ściany, dokonujemy wymiany podłogi, czy remontujemy łazienkę. Po dwóch tygodniach takiego „urlopu” wracamy do pracy z perspektywą przepracowania kolejnego roku w oczekiwaniu na następną okazję do wypoczynku..