Interesujący weekend we Wrocku

Wrocław jest miejscem o niezwykle starej oraz bogatej historii. Na przestrzeni wieków znajdował się w granicach kilku państw, by ostatecznie, wraz z końcem II wojny światowej, zostać polskim miastem. Jest to niezwykle popularna metropolia turystyczna, odwiedzana także przez zagranicznych podróżnych. Co warto zwiedzić w metropolii Dolnego Śląska?

Początek XX wieku był czasem powstania kilku interesujących budynków modernistycznych w mieście. Wówczas powstał Most Grunwaldzki, Dom Towarowy Renoma oraz budynek sądu na Podwalu. Amatorzy secesyjnych konstrukcji także będą mieli co podziwiać w mieście, przykłady budowli tego stylu możemy spotkać na ulicy Kiełbaśniczej czy Rzeźniczej. Wrocław to również ciekawe kościoły, powstałe w czasie Średniowiecza. Są to przeważnie ceglane budynki utrzymane w Gotyckiej formie. Turyści lubiący długie, nastrojowe spacery, powinni zobaczyć Ostrów Tumski, najstarszą pozostałą część miejscowości.

penisverlängerung tabletten

Jednak Wrocław to nie tylko zabytki urbanistyczne, również osoby chcące się wspaniale bawić potkają tam ciekawe atrakcje. W położonym niedaleko centrum Pasażu Niepolda, możemy spotkać modne bary oraz dyskoteki, umieszczone jeden przy drugim. Również sam Rynek gości sporo lokalów gastronomicznych, jednak ceny tam będą trochę wyższe. Na każdym odcinku Starego Miasta podróżni spotkają interesujące restauracje, serwujące smakowite dania. Stary ratusz miejski jest natomiast siedzibą najstarszej restauracji w tej części kontynentu – Piwnicy Świdnickiej. 

Osoby podróżujące z dziećmi musza udać się do lokalnego ogrodu zoologicznego. Dzięki inwestycjom sprzed kilku lat, miejsce owe jest obecnie bardzo nowoczesne, możemy podziwiać tam całkiem dużo różnych rodzajów zwierząt. Rozrywka na cały dzień gwarantowana, na obszarze ZOO można spożyć również posiłek. 

Wrocław jest z pewnością jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych w Polsce. Co roku wizytowany jest przez tysiące turystów z kraju i reszty Europy. Nic w tym zaskakującego, przecież ma on do zaoferowania odwiedzającym mnóstwo ciekawej atrakcji.